top of page
Image by Марьян Блан | @marjanblan

CO O NÁS

JEŠTĚ NEVÍTE

Peněženka z papíru? To jako sešiješ bankovky nebo co?

Už jsem si myslel, že to nedám. Tolik hodin strávených nad děláním něčeho, co se na první pohled zdá, jako naprostá šílenost. Živit se prodejem papírových peněženek. Celá moje rodina, krom mé maminky, si myslí, že je to hezký přivýdělek. Když jsem však na konci roku 2022 celé rodině oznámil, že podávám výpověď ze svého zaměstnání, kde jsem dělal svou práci nerad s tím, že se budu živit prodejem papírových peněženek, mého dědu málem odvezli do nemocnice. A mě málem odvezli do blázince. Ale když něčemu věřím a stojím si za tím, tak se mnou nehne nic! Takže jak jsem řekl, tak jsem udělal. Obnovil dva roky staré stránky s nápadem, který jsem nosil s sebou v pravé zadní kapse kdykoliv jsem někam šel, třeba  za šéfem mu oznámit, že podávám výpověď. Pokud zrovna čtete tyhle slova, tak věřte, že jsem mnohem šťastnější, než kdy bych mohl v zaměstnání být. Dělám totiž něco, čemu věřím - peněženky z materiálu, který je sice roztrhnutelný a nemůže být namočen, ale zároveň se dá potisknout jakým kolik nápadem, dá se na něj kreslit pastelkami nebo třeba akrylovou barvou a zároveň nezatěžuje tuhle planetu. A to už je dost dobrý důvod tomu šílenému nápadu věřit.

 

PS: celý nápad by nikdy nevznikl bez mé maminky, která je švadlena a peněženky prošít byl její nápad. Bez ní by nebyly takové, jaké jsou. Proto se tato stránka jmenuje NÁŠ PŘÍBĚH

O WALLETNERY

Kdo jsme, co děláme a v čem jsme jiní...

Jsme první firma v České republice, která vyrábí peněženky z papíru. Všechny naše výrobky vyrábíme z kraftového papíru. Ten je šetrný k životnímu prostředí, rychleji se rozkládá, pomaleji vlhne a odolává vyšší zátěži. Navíc, pokud rádi nosíte koženou peněženku, kraftový papír má svým vzhledem ke kůži blízko, ať už se jedná o nepotištěnou nebo potištěnou variantu. A ještě k tomu je ta naše tenčí, takže vás v zadní kapse po pár minutách sezení nezačne tlačit. Vlastně vás nezačne tlačit nikdy!

Naše peněženky nejsou pouze o materiálu. Velkou část hraje i design. Každý člověk je jedinečný a má svůj vlastní styl a k tomu je papír jeden z nejlepších materiálů. Můžete vzít tužku, propisku, fixu, štětec a barvu nebo třeba sprej a upravit si váš design podle svého. 

A když vám peněženka doslouží, můžete si koupit další a u toho rovnou využít naší akce peněženky ZDARMA.

Už brzy zde uvidíte více z naší historie!

ZAKLADATELÉ

Marek Vosáhlo

Mladý začínající podnikatel s vizí, která mění pohled na peněženku.

IMG_6833.JPG

Podnikatelka s mnohaletou praxí v oboru.

PODĚKOVÁNÍ

Všichni tito lidé přispěli svým nápadem k rozvoji papírových peněženek a my jim tímto děkujeme! 

PS: Klikněte na jejich jméno a dozvíte se o nich víc ;)

Martin Vosáhlo, Alžběta Gréejová, Jiří Strejc, Marek Hron, Michal Pačes, Lucie Moučková, ...  

bottom of page