top of page
Image by Марьян Блан | @marjanblan

CO O NÁS

JEŠTĚ NEVÍTE

Jak nás to napadlo?

Už mě to přestalo bavit. Míval jsem koženou peněženku, která mě v zadní kapse tlačila pokaždé, když jsem si sednul. S papírovými peněženkami to začalo v létě roku 2020. Vzpomněl jsem si na tutoriál na YouTube od mého spolužáka ze střední, který udělal peněženku z tašky od StarBucks. Jak jsem ale hledal, nikde jsem to video nemohl najít. Zkusil jsem do vyhledávače zkrátka zadat "paper wallet DIY" (Do It Yourself - Udělej Si Sám). Našel jsem video, které mělo pár minut, ve kterém slečna vysvětlovala celý postup ukázala. Vzal jsem si papírový pytlík od KFC a udělal to přesně tak, jak vysvětlovala. Nevypadalo to špatně, ale do dokonalosti to mělo daleko. O několik dní později jsem měl o víkendu čas ten nápad doladit. Nakoupil jsem papírové tašky a začal jsem dělat první prototypy. Na konci víkendu bylo vše hotovo (alespoň jsem si to myslel). Když jsem to ukázal mé mamince, chtěla vědět, jak ten papír bude držet u sebe. Nejprve jsem to chtěl sešít sešívačkou. Jelikož je maminka švadlena, pokusila se nejprve papír prošít, jestli to bude fungovat. A tak vznikla peněženka, kterou už znáte dnes. A na sešití sešívačkou jsme nezapomněli, připravujeme Punkovou edici :)

O WALLETNERY

Kdo jsme, co děláme a v čem jsme jiní...

Jsme první firma v České republice, která vyrábí peněženky z papíru. Všechny naše výrobky vyrábíme z kraftového papíru. Ten je šetrný k životnímu prostředí, rychleji se rozkládá, pomaleji vlhne a odolává vyšší zátěži. Navíc, pokud rádi nosíte koženou peněženku, kraftový papír má svým vzhledem ke kůži blízko, ať už se jedná o nepotištěnou nebo potištěnou variantu. A ještě k tomu je ta naše tenčí, takže vás v zadní kapse po pár minutách sezení nezačne tlačit. Vlastně vás nezačne tlačit nikdy!

Naše peněženky nejsou pouze o materiálu. Velkou část hraje i design. Každý člověk je jedinečný a má svůj vlastní styl a k tomu je papír jeden z nejlepších materiálů. Můžete vzít tužku, propisku, fixu, štětec a barvu nebo třeba sprej a upravit si váš design podle svého. 

A když vám peněženka doslouží, můžete si koupit další a u toho rovnou využít naší akce peněženky ZDARMA.

Už brzy zde uvidíte více z naší historie!

ZAKLADATELÉ

Marek Vosáhlo

Mladý začínající podnikatel s vizí, která mění pohled na peněženku.

IMG_6833.JPG

Podnikatelka s mnohaletou praxí v oboru.

PODĚKOVÁNÍ

Všichni tito lidé přispěli svým nápadem k rozvoji papírových peněženek a my jim tímto děkujeme! 

PS: Klikněte na jejich jméno a dozvíte se o nich víc ;)

Martin Vosáhlo, Alžběta Gréejová, Jiří Strejc, Marek Hron, Michal Pačes, Lucie Moučková, ...  

bottom of page