top of page

PROČ PAPÍROVÁ?

V přírodě se rozloží stejně rychle jako banánová slupka! 

Peněženka z papíru?

Ano! Peněženka vyrobená z obyčejného papíru. Tedy, ne tak obyčejného. Jde o přírodní biologicky rozložitelný papír, který je velmi odolný vůči roztržení nebo protržení a vydrží i několik let, než se papír opotřebuje. Jelikož může být vyroben z mnoha druhů stromů, jako je například borovice, bambus a dub, šetří náklady na materiál a zároveň tak snižuje uhlíkovou stopu. Uchová si přirozenou barvu a není tedy potřeba žádného přebytečného bělení, kterým by se do životního prostředí dostali škodlivé chemikálie. Navíc se vyrábí se ve většině případů vyrábí z poškozených stromů, které nelze použít ve výrobních procesech jiných oblastí průmyslu. A z jednoho takového stromu vyrobíme více než 2000 papírových peněženek. A pokud i tak máte rádi vzhled kožené peněženky, kraftový papír má svým vzhledem ke kůži blízko. Takže si stačí vybrat, který potisk Vám sedí nejvíce. 

A když se už nedá použít?

Na kompost s ní!

Zero Waste.

Když vaše peněženka doslouží, tak ji klidně hoďte na kompost. Kraftový papír se rozloží 2x rychleji, než pomerančová slupka. Tedy za zhruba 5-6 měsíců. A nebo ji hoďte do kontejnerů na papír - peněženka je recyklovatelná.

Máme nejtenčí a nejlehčí peněženku na celosvětovém trhu! Konec nepohodlí!

Žádný podvod!

Opravdu! Jako jediní na celém světě prodáváme peněženky, které váží pouhých 10 gramů! A to není všechno. Máme i ty nejtenčí peněženky. Hloubka naší peněženky jsou pouhé 2 milimetry. A to pouze v tom nejširším místě. V tom nejužším je to pouhý 1 milimetr! Takže už nikdy žádné tlačení v zadní kapse, když si sednete!

Prošitý papír? Jedině u nás!

To nikde jinde nenajdete!

Prošít papír a udělat tak z ne tak obyčejného materiálu ještě neobyčejnější peněženku byl náš nápad. Tedy abych byl přesný, byl to nápad mé maminky. Tak vzniklo něco, co ještě na světě nikdo nemá - prošitý tvrdý papír! A všechny peněženky šijeme na šicím stroji, který nepotřebuje ke svému chodu elektrickou energii.

A co když máte moc bonusových karet?

Postačí aplikace v mobilu

Už žádné nošení bonusových karet v peněžence!

I na bonusy jsme mysleli. Stačí si všechny nahrát do mobilní aplikace, třeba do aplikace Stocard, kterou si můžete stáhnout v Appstoru nebo v aplikaci Google Play

Takže...už máte zvolený design vaší papírové peněženky?

Image by Sime Basioli

A nepoškodí se, když se namočí?

Určitě ne

Pokud začne například pršet nebo se Vám peněženka namočí během mytí rukou, stačí jí otřít a poté jí nechat třeba chvílí oschnout, ve většině případů je však hned připravená pokračovat ve svých službách. Poškození může nastat jedině pokud bystě peněženku vyloženě ve vodě dlouho máchali. Poté se může zdeformovat (papír bude zvlněný) nebo třeba na místech prošití natrhnout. Nicméně tohle nikdo z nás běžně nedělá a peněženka je tak více než připravena na běžné používání.

A kam mám dát drobné?

Začněte spořit! Nebo dejte dýško

Zrovna pracujeme na peněžence, která by měla kapsu na drobné. Zatím ale žádnou takovou nemáme. Co ale rozhodně máme, je spousta nápadů, kam s drobnýma! Pánové mohou využít malé kapsy u kalhot, do které se dříve dávaly hodinky a dámy mohou využít třeba kabelku. Drobné si potom můžete dát do kasičky, zavařovací sklenice nebo hrníčku. A pak si za to užít cokoliv - třeba novou papírovou peněženku. Hezké mince můžete darovat někomu, kdo je sbírá. A co když nechcete dělat ani jedno z toho? Pak jednoduše dejte dýško a udělejte někomu radost!

bottom of page